U utakmici drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, naša reprezentacija je izgubila od reprezentacije Srbije (74:72). Adin Vrabac je dao svoje viđenje utakmice u mix zoni.
“Ne mogu ni reći da Srbija nije zaslužila ovu pobjedu, ali je ovo proces koji moramo da prihvatimo i koji će trajati malo. Ima tu dosta stvari o kojim možemo pričati, nova ekipa, novi trener, novi sistem. Ono što je najbitnije je da smo se borili do kraja i da smo imali priliku da pobijedimo. Imali smo 2-3 neke greške koje nam nisu trebale, da samo malo bili mirniji i pametniji pobijedili bi ovu utakmicu”, započeo je Vrabac i dodao:
“Od prvog dana pokušavam ubijediti ekipu da imam izgrađen taj kult, energiju, jedinstvo koje pokazujemo svaku utakmicu. Mislim da nema ko šta da nam kaže što se tiče naše igre, borbe i zalaganja.Igrali smo protiv komšija, vjerujem da je i to bio motiv više za dobro navijanje. Momci koji su tu prvi put su mi prilazili i govorili da su se naježili, zaista svaka čast za navijanje”, završio je Vrabac.
