Hidroelektrana Mostar ponovo je upisana u posjed Elektroprivrede BiH, nakon što je prethodno bila prepisana na Elektroprivredu HZHB.
Prema informacijama koje je objavio Raport, uvidom u podatke na stranici katastar.ba utvrđeno je da je Gradska uprava Mostara izvršila novu izmjenu i stanje vratila na raniji upis. Izmjena je, kako se navodi, napravljena danas, dok zvanična obavijest još nije stigla na adresu Elektroprivrede BiH.
Ovaj slučaj ranije je izazvao burne reakcije iz Elektroprivrede BiH, nakon što je utvrđeno da je HE Mostar bila prepisana u posjed Elektroprivrede Hrvatske zajednice Herceg Bosne.
Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić čestitao je upravi i pravnom timu Elektroprivrede BiH, poručivši da se radi o važnom uspjehu pravne države i povratu imovine.
Nikšić je naglasio da saradnja između dvije elektroprivrede treba postojati, ali isključivo na osnovu zakona, Ustava i jasnih pravnih činjenica.
