Rukometaši Veleža sinoć su zvanično proslavili plasman u Premier ligu BiH. Nakon završetka prvenstvene utakmice sa Igmanom, u kojoj su Mostarci ostvarili trijumf, uslijedila je dodjela pehara i medalja. Prehare i medalje RS FBiH ispred Vlade FBiH uručili su ministar Nerin Dizdar i ispred Vlade HNK ministar Adil Šuta. Nakon toga uslijedilo je slavlje do duboko u noć.
RK Velež je na svojoj službenoj stranici saopštio sljedeće :
Večer ponosa, večer radosti…
Hvala svima koji su jučer izdvojili vrijeme i bili uz nas u danu kojeg ćemo se svi dugo sjećati. Čudna je to igra brojeva, poigrala se s tim datumom 09.05, za nas Mostarce vječno posebnim. Da, baš tako – posebnim, jer je i Rukometni klub Velež upravo tog datuma preskočio barijeru koja je dugo, predugo stajala pred njim.
Zahvaljujemo ministrima Nerinu Dizdaru, koji je ispred Vlade Federacije BiH, i Adilu Šuti, koji je ispred Vlade HNK, uručili pehare i medalje RS FBiH.
Zahvaljujemo se kompletnoj Upravi FK Velež koja je jučer došla da nas podrži i podijeli sa nama radost. Posebno se zahvaljujemo na časti koju su nam planirali prirediti u srijedu. Jedna smo duša svi zajedno.
Hvala našem Sergeju Barbarezu koji nam je i sinoć, u trenucima našeg slavlja, direktno putem video poziva uputio čestitke. Bio je uz nas kada smo rasli, a mi smo uz njega bili kada je bilo teško. Jedna smo duša svi zajedno, jer jedan je kapiten.
Hvala i osoblju restorana Neretva na predivnoj večeri druženja.
Hvala SVIMA VAMA što ste uz nas bili sve ove godine. Idemo svi zajedno u novi iskorak, jer predaja nije dozvoljena…
MOSTAR U SRCU, VELEŽ DO GROBA

