U Banjoj Luci će danas biti otvoren treći međunarodni sajam privrede “Banja Luka Expo 2026”, jedna od najvećih poslovnih manifestacija u Bosni i Hercegovini, koja će trajati do 15. maja u prostoru Univerzitetskog kampusa.
Prema najavama organizatora, ovogodišnje izdanje sajma okupit će više od 300 izlagača iz osam država, a manifestacija će biti održana na prostoru većem od 15 hiljada kvadratnih metara, što predstavlja značajno proširenje u odnosu na prethodne godine.
Na sajmu će biti predstavljene kompanije iz oblasti građevinarstva, metalne i elektro industrije, drvoprerađivačkog sektora, IT industrije, elektronike, robotike, nekretnina i arhitekture, kao i brojne finansijske institucije i osiguravajuće kuće.
Organizatori ističu da će fokus manifestacije biti povezivanje privrednika, predstavljanje investicionih potencijala i uspostavljanje novih poslovnih saradnji, dok će posebnu pažnju privući i partnerstvo sa projektom “EXPO 2027”, koji će naredne godine biti održan u Srbiji.
Sajam organizuju kompanije RS Consulting and Trade i Elite Fair iz Banje Luke, uz podršku institucija Republike Srpske, Vanjskotrgovinske komore BiH i Grada Banje Luke.
