U Banjoj Luci otvoren je treći Međunarodni sajam privrede “Banja Luka EXPO 2026”, koji je okupio gotovo 400 izlagača iz osam zemalja regiona. Manifestacija je okupila kompanije iz oblasti građevinarstva, elektro i metalne industrije, IT sektora, robotike, elektronike, nekretnina i finansijskog sektora.
Tokom trodnevnog sajma predstavljaju se brojni domaći i strani privrednici, a organizatori ističu da je cilj povezivanje kompanija, razmjena iskustava i stvaranje novih poslovnih prilika. Sajam se održava u kompleksu Univerzitetskog kampusa u Banjoj Luci na više od 15.000 kvadratnih metara izložbenog prostora.
Predstavnici vlasti i organizatori poručili su da ovakvi događaji imaju veliki značaj za razvoj privrede i privlačenje investicija, te naglasili da interesovanje izlagača iz godine u godinu raste.
“Banja Luka EXPO” ove godine donosi i brojne panel diskusije, poslovne susrete i prezentacije, a posebna pažnja posvećena je regionalnoj saradnji i razvojnim projektima.
