U Mostaru je održano književno druženje sa autoricom Enisom Alibalić, koja je publici predstavila svoju knjigu „More, hvala ti“, djelo nastalo iz ličnih iskustava, emocija i životnih promišljanja. Razgovor sa autoricom organizovan je u Narodnoj biblioteci Mostar, Odjeljenje na Luci, u okviru kulturnih programa ove ustanove.
Knjiga „More, hvala ti“ donosi introspektivne zapise i priče o životu, unutrašnjem miru, emocijama i trenucima koji oblikuju čovjeka. Sama autorica ističe da knjiga nije nastajala planski, već iz potrebe da misli i osjećaje pretoči u pisanu riječ.
Moderator večeri bio je Adnan Demić, a događaj je okupio ljubitelje književnosti i kulture koji su imali priliku razgovarati sa autoricom o nastanku knjige, inspiraciji i porukama koje nosi.
Enisa Alibalić je dugogodišnja novinarka i autorica više knjiga, među kojima su i naslovi „Namaste, kažem“ te „Tišina“. Njena nova knjiga nastavak je intimnog i emotivnog književnog izraza po kojem je prepoznatljiva.
