U Vladičanskom dvoru u Mostaru održano je poetsko-likovno veče dr. Vesne Oborine pod nazivom „Na oltaru ljubavi“, događaj koji je spojio poeziju, slikarstvo i emocije vezane za Mostar, uspomene i trajanje.
Vesna Oborina, Mostarka koja danas živi i stvara u Podgorici, publici se predstavila svojim slikama i stihovima inspirisanim rodnim gradom, ljudima i sjećanjima koja su obilježila njen životni i umjetnički put. Posjetioci su imali priliku pogledati izložbu slika i poslušati poeziju posvećenu Mostaru i Hercegovini.
Naziv večeri preuzet je iz njene knjige poezije „Na oltaru ljubavi“, a sama autorica ističe kako su njeni radovi posveta ljubavi prema porodici, gradu i svemu što je kroz godine ostalo duboko urezano u njenom sjećanju.
Vesna Oborina je po profesiji ljekar, a uz medicinu se decenijama bavi književnošću i slikarstvom. Do sada je organizovala više desetina samostalnih izložbi te objavila 13 zbirki poezije i jedan roman.
Program su organizovali SPKD „Prosvjeta“ Mostar i Muzej Saborske crkve Svete Trojice.
