Članovi Aktiva dobrovoljnih davalaca krvi „M:tel Trebinje“ još jednom su pokazali svoju humanost učestvujući u akciji darivanja krvi organizovanoj u Službi za transfuzijsku medicinu Trebinje. Tokom ove akcije prikupljena je 21 doza krvi, čime su dali značajan doprinos zalihama ove dragocjene tečnosti.
Za akciju su bila prijavljena 24 dobrovoljna davaoca, a iz Službe za transfuzijsku medicinu ističu da je odziv bio izuzetno dobar, posebno imajući u vidu veličinu kolektiva. Načelnik službe dr Dragan Šarenac zahvalio je učesnicima na dugogodišnjoj saradnji i kontinuiranom učešću u humanitarnim aktivnostima.
Ovo je bila 25. organizovana akcija dobrovoljnog darivanja krvi od početka godine u Trebinju, što potvrđuje snažnu tradiciju humanosti i solidarnosti među građanima i radnim kolektivima ovog grada.
Iz Službe za transfuzijsku medicinu najavili su i nove akcije tokom naredne sedmice, kada će krv darovati pripadnici 65. zaštitnog motorizovanog puka, kao i članovi Aktiva DDK „KUD Alat“.
