Mostarska Tepa danas je ponovo bila mjesto susreta kolekcionara, izlagača i ljubitelja starina zahvaljujući održavanju drugog Sajma antikviteta, koji je privukao veliki broj posjetilaca iz Mostara i drugih gradova.
Na sajmu su predstavljeni brojni zanimljivi eksponati, među kojima su se mogli pronaći stari predmeti, umjetničke slike, nakit, lampe, značke, posuđe za čaj i kafu, kao i različiti kolekcionarski primjerci koji se rijetko mogu vidjeti u svakodnevnoj prodaji.
Organizatori ističu da je cilj manifestacije očuvanje tradicije, promocija kolekcionarstva i stvaranje prostora za razmjenu, kupovinu i predstavljanje vrijednih antikviteta. Sajam je ujedno i prilika za dodatno obogaćivanje turističke ponude Mostara kroz sadržaje koji vraćaju duh prošlih vremena.
Nakon uspjeha prvog izdanja održanog ranije ove godine, organizatori vjeruju da bi Sajam antikviteta mogao prerasti u tradicionalnu manifestaciju koja će iz godine u godinu privlačiti sve više izlagača i posjetilaca.
