Crveni križ Široki Brijeg organizuje novu akciju dobrovoljnog darivanja krvi koja će biti održana u četvrtak, 14. maja, od 9 do 11 sati u restoranu “Kod Čolića”. Akcija se realizuje u saradnji sa Transfuzijskim centrom Sveučilišne kliničke bolnice Mostar.
Riječ je o osmoj ovogodišnjoj akciji darivanja krvi na području Širokog Brijega, odnosno 20. akciji u 2026. godini na području Zapadnohercegovačkog kantona. Organizatori pozivaju sve zdrave osobe starosti od 18 do 65 godina da se odazovu i pomognu onima kojima je krv najpotrebnija.
Iz Crvenog križa podsjećaju da su darivatelji obavezni ponijeti važeći identifikacioni dokument sa fotografijom, kao i iskaznicu darivatelja krvi ukoliko je posjeduju. Naglašavaju da jedna doza krvi može spasiti više života te da su ovakve humanitarne akcije od ključnog značaja za održavanje stabilnih zaliha krvi u bolnicama.
Tokom ranijih akcija u Širokom Brijegu bilježen je veliki odziv građana, a samo na januarskoj akciji prikupljene su 54 doze krvi
