Danas su federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor RTVFBiH Bakir Hadžiomerović u Mostaru potpisali Sporazum o dodjeli sredstava, kojim se uređuje korištenje sredstava odobrenih za realizaciju projekta: Unapređenje i stabilizacija programskog, produkcijskog i tehnološkog sistema RTVFBiH.
Vrijednost ugovora je sedam miliona maraka.
Riječ je o novcu koji je osiguran iz javnog poziva za unapređenje radio-televizijske djelatnosti, što je planirano i utvrđeno budžetom Federacije BiH.
Ministrica Katić istakla je da je kroz ovaj program u protekle tri godine izdvojeno gotovo 11 miliona KM za podršku razvoju radio-televizijske djelatnosti.
„Sve tri godine su ti programi podržani u ukupnom iznosu nešto malo manjem od 11 miliona KM. Nadam se da će se ti iskoraci vidjeti vrlo brzo u sadržaju koji će kreirati televizija“, kazala je Katić.
Generalni direktor RTVFBiH Bakir Hadžiomerović naglasio je da će sredstva biti usmjerena na unapređenje tehničkih i kadrovskih kapaciteta Federalne televizije, ali i na jačanje saradnje s Radiotelevizijom Bosne i Hercegovine.
„Ovaj novac će svakako biti iskorišten za poboljšanje tehničko-kadrovskih uvjeta na FTV-u, ali također i za, na neki način, podršku saradnji sa BHRT-om. Vi znate da mi imamo čvrste veze, BHRT i FTV, tako da će se dio ovog novca svakako preliti i za radnike BHRT-a, i zbog toga je ovo važno“, rekao je Hadžiomerović.
Inače, ovo je treća godina zaredom da entitetsko ministarstvo raspisuje ovakav javni poziv.
