Kerim Alajbegović je postigao vodeći gol protiv Katara u pobjedi od 3:1. Nakon meča obratio se pred kamerama Arene Sport.
“Nisam puno razmišljao, lopta mi je fino legla. Mislim da je bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, malo smo pali, ali smo odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme. Poslije je bilo vruće, dobro izašli na kraju”, rekao je Alajbegović, a na pitanje koga bi volio u 1/16 finala kratko je rekao:
“Meni je svejedno.”
Posebno se zahvalio navijačima.
“To je 12. igrač, nemam rečenice za to, hvala svima na sjajnoj podršci. Cijeloj Bosni i svima ovdje”, rekao je samouvjereni Alajbegović.
