OKC Abrašević 10. august ugostit će indonezijskog performera Jonasa Sestakresnu i DJ-icu IVNSKK iz Berlina koji će kod nas uz zajednički nastup, dan poslije održati i radionice zvuka i DJ-inga za mlade Mostara.
DATAOME INTERSECTION je audiovizualna izvedba Jonasa Sestakresne koja istražuje odnos između zvuka i vizualnog te generira vizuale u stvarnom vremenu iz audio inputa. Ovaj projekt je eksperimentalna site-specific izvedba koja kombinira ambijent s vizualnim i zvučnim medijima, kreirajući sinestetsku izvedbu koja istražuje ton, ritam i harmoniju u interakciji s vizualima. Jonas Sestakresna multimedijski je umjetnik, muzičar i kazališni redatelj iz Indonezije.
IVNSKK je DJ-ica, producentica i vokalistica rođena na Balkanu, živi u Berlinu. Zaljubljenica u soulful, jazzy i hard grooveove. U svojim setovima obuhvaća žanrove od hip-hopa do techna. Vodi After the After Records. Ovaj DJ set će biti fokusiran uglavnom na Detroit Techno i Electro.
Osim nastupa koji će ovaj dvojac održati u Abraševiću 10. augusta s početkom u 21 h, dan poslije, 11. augusta održat će i dvije radionice za sve entuzijaste za rad sa zvukom, vizualima i DJ-ingom.
Uvodna DJ Radionica za žene i nebinarne osobe: DJ-ica, producentica i vokalistica IVNSKK vodit će radionicu uvoda u svijet DJ-inga, pružajući priliku za sticanje tehničkih vještina miksanja muzike, korištenja DJ opreme, rada s popularnim DJ softverima, beatmatchinga, miksanja i korištenja efekata kroz praktične vježbe uz individualnu podršku. Učesnici će dobiti prilagođene savjete, a za učešće nije potrebno predznanje. Na radionici će biti dostupna profesionalna oprema, pa je ovo idealna prilika za sve one koji žele steći prvo iskustvo u DJ svijetu.
Multimedijska radionica: Integracija interaktivnih vizuala i zvuka: Druga radionica osmišljena je kao istraživanje integracije interaktivnih vizualnih medija i audio tehnika. Sudionici će se upoznati kroz praktične aktivnosti s raznim multimedijskim elementima, poput videa, zvuka i interaktivnih vizualnih sadržaja, te naučiti kako ih uklopiti u svoje kreativne projekte. Sudionici će biti podijeljeni u parove. Svaki par za sudjelovanje treba imati pristup jednom laptopu i preuzeti navedeni softver prije radionice. U prvom dijelu radionice, sudionici će naučiti osnovne tehnike rada s audio-vizualnim materijalima, uključujući stvaranje i prilagođavanje interaktivnih vizuala. Drugi dio radionice fokusirat će se na praktičnu primjenu kreiranog sadržaja u njihovim projektima, s posebnim naglaskom na sinkronizaciju zvuka i slike, te korištenje interaktivnih elemenata. Radionica je otvorena početnicima kao i onima sa iskustvom rada s multimedijskim sadržajima.
Ulaz na performans i učešće na radionicama je besplatno.