Bosanskohercegovački reprezentativac Smail Prevljak mogao bi već ovog ljeta napustiti redove NK Istra 1961 nakon veoma dobre sezone u hrvatskom prvenstvu. Hrvatski mediji pišu da je iskusni napadač privukao pažnju više klubova zahvaljujući odličnim igrama i golgeterskoj formi.
Prevljak je prošlog ljeta stigao u Istru kao slobodan igrač nakon odlaska iz berlinske Herthe, a ubrzo je postao jedan od ključnih igrača ekipe iz Pule.
U sezoni 2025/2026 postigao je 14 pogodaka uz tri asistencije u hrvatskom prvenstvu, čime je bio među najefikasnijim napadačima lige. Posebno se izdvojio partijama protiv Osijeka i Rijeke, kada je direktno učestvovao u velikom broju golova svog tima.
Iako ima važeći ugovor sa Istrom do 2027. godine, sve više se govori o mogućem transferu u klub sa većim ambicijama. Hrvatski mediji navode da interes postoji iz više liga, dok bi Istra mogla ostvariti značajnu zaradu ukoliko do transfera dođe ovog ljeta.
Prevljak iza sebe ima bogato internacionalno iskustvo, nastupao je za RB Leipzig, Red Bull Salzburg, Eupen i Herthu, a standardan je i član reprezentacije Bosne i Hercegovine.
