Trener Veleža Ibro Rahimić poručio je pred revanš četvrtfinala Kupa BiH protiv Sarajeva da je riječ o jednoj od najvažnijih utakmica za ovu generaciju Rođenih.
Revanš susret četvrtfinala Kup Bosne i Hercegovine donosi novi veliki duel između FK Velež Mostar i FK Sarajevo. Mostarski klub u uzvrat ulazi s prednošću iz prvog meča na Koševu, ali trener Rođenih Ibro Rahimić poručuje da posao još nije završen.
Rahimić ističe da bi plasman u polufinale bio veliki uspjeh za ekipu i dodatni motiv za igrače.
„Ovo je izuzetno važna utakmica za ovu generaciju. Ulazak u polufinale Kupa dao bi dodatno samopouzdanje igračima, ali i našem klubu otvorio mogućnost borbe za trofej“, rekao je trener Veleža.
Mostarci se ove sezone bore na dva fronta, jer pored Kupa drže i četvrtu poziciju u prvenstvu, koja u određenim okolnostima može donijeti plasman u evropska takmičenja. Strateg Rođenih naglašava da njegova ekipa mora igrati hrabro kao u prvom susretu.
„Ne smijemo se povući. Moramo igrati našu igru, biti agresivni i pokušati nametnuti ritam od prve minute“, poručio je Rahimić.
Na konferenciji za medije govorio je i fudbaler Selmir Pidro, koji očekuje težak duel protiv svog bivšeg kluba.
„Imamo dobar rezultat iz prve utakmice, ali nas očekuje jako težak meč. Uz pravi pristup i energiju vjerujem da možemo odgovoriti svakom protivniku“, rekao je Pidro.
Iz Veleža su uputili i poziv navijačima da ispune stadion i podrže ekipu u jednoj od najvažnijih utakmica sezone.
